XXVII Niedziela Zwykła w ciągu roku

1 października 2022

• Rozpoczęliśmy październik – czas modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w Niedziele o godz. 18.30 Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim świadectwo wiary, kiedy rodzina modli się razem.
  • Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca: w czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi od godz. 20.00. W piątek spowiedź przed poranną Mszą św. oraz od godz. 17.00.
  • Ponadto w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. Faustynę Kowalską, w piątek – Najświętsza Maryję Pannę Różańcowa – patronkę wspólnot Żywego Różańca. W tym dniu nasza wspólnota obchodzić będzie XX rocznicę powstania. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 18.00. Zachęcamy również do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca – o szczegóły prosimy pytać kapłanów.
  • Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Niedzielę 9 października na Mszy św. o godz. 11.30.
  • 11 października we wtorek celebrować będziemy uroczystość odpustową z racji rocznicy kanonizacji naszej patronki św. Teresy Benedykty od Krzyża, której dokonał w 1998 r. św. Jan Paweł II. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i skorzystania z łaski odpustu. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. dr Łukasz Koszałka. Duchowym przygotowaniem do uroczystości będą homilie wygłoszone za tydzień na temat naszej patronki przez ks. dr Krystiana Wilczyńskiego.
  • Przy wyjściu z kościoła na regale do nabycia jest prasa katolicka.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary składne na potrzeby parafii. Wyrażamy również wdzięczność osobom, które pomagają nam w codziennych pracach.
  • Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni, składamy najserdeczniejsze życzenia - niech Maryja Królowa Różańca Świętego wyprasza u Boga wszelkie potrzebne łaski.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Henryk Pollum l. 82 z ul. Rogalińskiej i śp. Zenon Grudzień l. 71 z ul. Dąbrówki. Zmarłych parafian i z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF