II Niedziela Adwentu

3 grudnia 2022

• Dzisiaj obchodzona jest również tradycyjna „Barbórka”. Modlimy się za wstawiennictwem świętej Barbary w intencji górników, także tych morskich.
  • Szczególnym znakiem adwentowego czuwania jest udział w roratach, czyli Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Zachęcamy wszystkich, bez względu na wiek do przyniesienia tradycyjnych lampionów oraz serduszek z papieru z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz nazwą dokonanego dobrego uczynku – na każdych roratach losujemy niespodziankę. Serduszka będą stanowiły dekorację choinek na Boże Narodzenie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wędrówki drogami Adwentu.
  • Wszystkich, który chcą lepiej poznać Pismo Św. zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej - spotkania odbywają się w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy św. w sali w dolnym kościele. Podczas jutrzejszego spotkania będziemy poznawać naukowe wyjaśnienia plag egipskich. Jako przygotowanie do spotkania zachęcamy przeczytać tekst z Księgi Wyjścia: rozdziały 7 - 12.
  • We wtorek wspominamy w liturgii świętego Mikołaja - biskupa, z którego chcemy brać przykład dobroczynności, sprawiając szczególnie radość najmłodszym.
  • W czwartek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.15 i 18.00. W południe, w Godzinie Łaski zapraszamy do indywidualnej modlitwy w naszym kościele, który będzie otwarty od 12.00 do 13.00.
  • W okresie Adwentu w dni powszednie Msze św. celebrujemy o godz. 6.15 i 18.00. Nie ma Mszy świętej o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie podczas rorat i każdej Mszy św. niedzielnej.
  • Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania 12 grudnia o godz. 19.00 w kościele. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej 13 grudnia o 19.00 w kościele. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.
  • Poświęcone opłatki wigilijne dostępne są przy wyjściu z kościoła. Dobrowolne ofiary składane podczas nabywania opłatków pomogą w kończącym się roku uregulować nasze zobowiązania. Zachęcamy także do wsparcia „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” przez zakup świecy Caritas.
  • związku z wieloletnią tradycją, po świętach Bożego Narodzenia pragniemy odwiedzić naszych parafian z wizytą duszpasterską, czyli kolędą. Prosimy zatem o wyrażenie gotowości spotkania z kapłanem w swoim domu i wypełnienie formularza wyłożonego za ławkami lub zgłoszenie za pomocą Internetu. Formularz internetowy jest już dostępny na naszej parafialnej stronie. Pisemne zgłoszenia można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Zapisy będą trwały do 30 grudnia. Przewidujemy także kolędowe spotkania modlitewne dla poszczególnych ulic w kościele. Szczegółowy plan podamy na początku Nowego Roku.
  • Bardzo dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii podczas niedzielnej tacy, czy też przekazane na parafialne konto. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego przekazał podziękowania naszej wspólnocie za modlitwę oraz za złożone ofiary w wysokości 6 tyś 275 zł. Dziękujemy również wspólnocie Żywego Różańca za przygotowane kakao i słodki poczęstunek po sobotnich roratach. Wyrażamy wdzięczność wszystkim osobom, które pomagają nam w codziennych pracach i sprzątaniu naszego kościoła.  Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz pomocy kościołowi na wschodzie. W przyszłą niedzielę nasi ministranci i lektorzy będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zebrane ofiary zasilą fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • Jubilatów, solenizantów i wszystkich naszych Parafian i Gości powierzamy opiece Matki Bożej – patronce Adwentu.

» Archiwum | Pobierz jako PDF