I Komunia Święta

Drodzy Rodzice, przez tę zakładkę będziemy przekazywać na bieżąco informacje dotyczące przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej Państwa dzieci. Katechezy dla dzieci odbywać się będą w górnym kościele w Niedziele o godz. 11.00 przed Mszą św. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie dzieci do sakramentów jest w tym roku ks. Adam Klajnys (adam.klajnys@wp.pl).

Ponadto podkreślając znaczenie uroczystości zapraszamy Drogich Rodziców na spotkania - katechezy dla rodziców wg. poniższego harmonogramu.

TERMINY SPOTKAŃ Z RODZICAMI

Spotkania odbywają się w kościele o godz. 19.00 w następujących terminach:

• 7 września 2022 r.
  • 12 października 2022 r.
  • 16 listopada 2022 r.
  • 13 grudnia 2022 r.
  • 22 lutego 2023 r. (po Mszy św. o godz. 19.00)
  • 29 marca 2023 r.
  • 10 maja 2023 r.

POŚWIECENIA DEWOCJONALIÓW

• październik  – POŚWIECENIE RÓŻAŃCÓW
    • grudzień – POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW
    • luty – POŚWIĘCENIE ŚWIEC I ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZTU ŚWIĘTEGO
    • maj – POŚWIĘCENIE KSIĄŻECZEK

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Uroczystośc zaplanowana jest na sobotę, 3 czerwca 2023 r. w dwóch grupach:

I grupa o godz. 10.00 (klasy A,B i C ze SP Morskiej).

II grupa o godz. 13.00 (klasy D, E ze SP Morskiej oraz dzieci z pozostałych szkół).

Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania dzieci i młodzieży. Kandydaci do sakramentów zobowiązani są do uczestniczenia w katechezie szkolnej i parafialnej.