Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

18 maja 2024

• W liturgii przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy wszystkim, iż za tydzień, w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

• Dziś o godz. 16.30 odbędzie się piękny Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu wybitnych solistów i muzyków z Opery Bałtyckiej pod kierownictwem prof. dr hab. Moniki Fedyk – Klimaszewskiej. Koncert finansuje Rada Dzielnicy Chełm w Gdańsku. Wstęp wolny.

• W poniedziałek obchodzimy Święto Matki Kościoła, w czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

• Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które celebrujemy po wieczornej Mszy św. , a w Niedziele o godz. 18.30.

• W najbliższą sobotę uczniowie klas III SP z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Pierwsza grupa o godz. 10.00 i druga o godz. 13.00. Pierwsza spowiedź święta dzieci odbędzie się w najbliższy piątek dla Grupy I o godz. 15.00, dla II o godz. 16.15. Dzieci przynoszą świecę z chrztu. Rodziców prosimy o ich zabezpieczenie, aby wosk nie kapał na ławki i posadzkę. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci oraz ich bliskich, aby przez dalsze całe swoje życie podążali razem z Jezusem Eucharystycznym.

• Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: Grupa Biblijna w poniedziałek o godz. 19.00, chór kameralny we wtorek o godz. 19.00, wspólnota dzieci i schola w środę o godz. 17.15, katecheza dla przedszkolaków w środę o godz. 17.15. zespół muzyczny w środę o godz. 19.00, Grupa Młodzieży w sobotę o godz. 19.00.

• Za tydzień przypada Dzień Matki. Pamiętamy o mamach w naszych modlitwach. Dla żyjących wypraszamy obfitość Bożych darów, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. Za wszystkie mamy będziemy modlić się w dniu ich święta podczas wieczornej Mszy św. sprawowanej w ich intencji

• Gdańskie Seminarium Duchowne zaprasza maturzystów i studentów na dni skupienia pod hasłem „Matura… i co dalej?” Będzie to okazja, by razem z ojcami duchownymi i klerykami rozeznać życiowe powołanie. Spotkanie odbędzie się w dniach 24 - 26 maja.

• Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Wawelską, Nieborowską, Łańcucką, Wilanowską, Rogalińska. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, próba odbędzie się 27 maja o godz. 19.00.

• Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wyrażamy również wdzięczność osobom, które pomagają nam w codziennych pracach.

• Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę i domowe wypieki.

• Zachęcamy do lektury prasy i książek katolickich, które dostępne są na regale przy wyjściu z kościoła.

• W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: śp. Tadeusz Sarosiek l. 80 z ul. Nieborowskiej. Zmarłych parafian i z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

101 0.051141977310181