XVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku - Ogłoszenia - Parafia św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)

XVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku

31 lipca 2022

• Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości przebywających na terenie naszej parafii - życzymy dobrej pogody i udanego odpoczynku.
  • Jutro rozpoczynamy sierpień - miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy w intencji tych, którzy są uzależnieni oraz ich bliskich, którzy doświadczają krzywd wywołanych chorobą alkoholową. Na stronie internetowej parafii można przeczytać apel Bp Tadeusza Bronakowskiego przewodniczącego Apostolstwa Trzeźwości.
  • W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00. W piątek spowiedź przed poranną Mszą św. oraz po południu od godz. 17.30. W sobotę przed Mszą śp. odśpiewamy Godzinki, po Eucharystii odmówimy różaniec włączając się w inicjatywę wynagradzania Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie zniewagi. Naszych chorych parafian kapłani odwiedzą po wakacjach.
  • W kalendarzu liturgicznym przypada we wtorek odpust Porcjunkuli związany z Matką Bożą Anielską, w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów i w sobotę święto Przemienia Pańskiego.
  • Zapraszamy do wspólnego świętowania w czasie Dnia Dobrego Samarytanina na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Świętowanie rozpocznie się w Niedzielę, 7 sierpnia Mszą Świętą w Bazylice Mariackiej o godzinie 12.00. Następnie na scenie przy skwerze Heweliusza odbędą się koncerty, występy i atrakcje dla dzieci i dorosłych. Świętowanie zakończy koncert Grace Gospel Choir.
  • 9 sierpnia obchodzić będziemy 80. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), w tym dniu przypada również rocznica konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 18.00. Odpust parafialny przeżywać będziemy w październiku – w rocznicę urodzin i kanonizacji naszej patronki.
  • Przy wyjściu z kościoła na stoliku do nabycia prasa katolicka i wartościowe książki.
  • Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła przekazane na niedzielną tacę i parafialne konto. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza za modlitwę oraz wszelką dobroć i życzliwość, których doświadczamy.
  • Na zakończenie pomódlmy się za ofiary Powstania Warszawskiego, zmarłych parafian i dobrodziejów oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF