Chór Kameralny

Opieka duszpasterska: ks. proboszcz Tyberiusz Kroplewski
Dyrygent: Beata Wróblewska
Prezes: Danuta Płókarz

Chór Kameralny Parafii pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku działa od 29 sierpnia 2013 roku, kiedy to odbyło się pierwsze spotkanie chętnych do wspólnego śpiewania, połączone z przesłuchaniem i zapisami do poszczególnych głosów. Od momentu powstania zespołu jego dyrygentem jest pani Beata Wróblewska. Chór zrzesza śpiewaków amatorów, pasjonatów śpiewu chóralnego; większość z nich to obecni lub byli nasi parafianie (w latach 2013-2023 przez zespół przewinęło się 34 chórzystów).

Zespół ma w swoim repertuarze ponad 70 utworów o tematyce sakralnej. Śpiew chóru towarzyszy uroczystościom takim jak: odpust parafialny, pasterka, Triduum Paschalne, stanowi też oprawę muzyczną wybranych niedzielnych mszy św. w czasie roku liturgicznego (od października 2013 do lipca 2023 chór śpiewał ponad 100 razy  podczas liturgii i nabożeństw). Kilkakrotnie występowaliśmy z zaprzyjaźnionymi gdańskimi chórami: Chórem Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej i Chórem Parafii św. Barbary. Zaśpiewaliśmy też z goszczącym w Gdańsku, m.in. w naszej parafii, niemieckim chórem Medardus. Można nas było również posłuchać podczas koncertów kolęd (w naszej świątyni lub w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej).

Chór to nie tylko zespół śpiewaków, ale też wspólnota osób. Wspólnie świętujemy, ale też wspieramy się w trudnych chwilach. Jesteśmy po prostu chórową rodziną. Z radością przyjmiemy do naszego grona wszystkich, którym radość sprawia śpiewanie na większą chwałę  Bożą.

Próby Chóru Kameralnego odbywają się raz w tygodniu (we wtorki) w godz. 19.00 – 20.30 w górnym kościele.