5 stycznia 2023

Uroczystość Objawienia Pańskiego

(Trzech Króli)

W piątek 6 stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).

Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 19:00.

Tego dnia zostaną pobłogosławione kreda i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań na świadectwo naszej wiary, a woń kadzidła będzie znakiem modlitwy i Bożej obecności w naszych domach.

Pamiętajmy, że tego dnia powinniśmy uczestniczyć we Mszy świętej, a także że uroczystość znosi piątkowy obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Jest to również Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary zbierane w tym dniu w całej Polsce przeznaczone są na potrzeby misji.

W ten świąteczny dzień, serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych zespołów oraz na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci i nauczycieli z Morskiej Szkoły Podstawowej. Początek o godz. 16.00.