20 listopada 2022

Tutka miłosierdzia

"Wyciągnij rękę do ubogiego" (Syr 7.32)

Od kilku lat w czasie adwentu "Caritas" organizuje akcję o nazwie "Tutka charytatywna" mająca na celu wsparcie najuboższych. W tym roku i nasza parafia włączyła się w to przedsięwzięcie. W najbliższą niedziele 20 i 27 listopada 2022 będzie można w zakrystii odebrać papierowe torby tzw. tytki, wypełnić je produktami o długim terminie przydatności do spożycia (maksymalnie do 10 kg) i odnieść do zakrystii lub do biura parafialnego do Niedzieli 4 grudnia. Produkty te trafią do potrzebujących naszych parafian i częściowo do placówek Caritas, w których codziennie przygotowane są posiłki dla ubogich.