29 października 2022

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

• We wtorek, 1 listopada - przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmując Komunię św., nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
  • W środę, 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione ogodz. 7.00 i 18.00.Przed Mszą św. o godz. 18.00 można składać kartki z imionami bliskich zmarłych, gdyż będzie to Msza św. zbiorowa.
  • W listopadzie tradycją kościoła są tzw. „wypominki”, czyli forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Za wszystkie dusze wypisane na kartach odprawimy Mszę św. zbiorową - 2 listopada o godz. 18.00.Ponadto w dniach 3 – 8 listopada po wieczornej Mszy św. odmawiać będziemy różaniec połączony z czytaniem imion osób zmarłych wypisanych na kartkach. Czyste formularze są dostępne na ławkach. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym. Ofiary składane przy okazji wypominek zostaną przeznaczone w tym roku na ogrzewanie naszego kościoła.