Św. Edyta Stein

PRZEDSZKOLE ARKA NOEGO

Przedszkole jest czynne od 6.30 do 17.00. Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat. (możliwe jest przyjęcie 2,5 latka)

Wychowujemy w duchu wartości:

• miłości
  • szacunku
  • przyjaźni

Posiadamy Certyfikat Europejskiej Jakości Wychowania Przedszkolnego.

Zatrudniamy miłe i wykwalifikowane nauczycielki oraz personel wspomagający.

Zajęcia:

• język angielski (2x tyg.)
  • sensoplastyka,
  • rytmika (2x tyg.)
  • religia (1x tyg.)
  • teatrzyki
  • raz w roku na wiosnę wycieczka autokarowa
  • maj-czerwiec zajęcia adaptacyjne
  • codzienny pobyt na świeżym powietrzu

Pracujemy w małych grupach.

Mamy dobrą frekwencję - pilnujemy, aby rodzice nie przyprowadzali chorych dzieci do przedszkola. Oferujemy dobre i zdrowe jedzenie, które dzieci lubią i chętnie u nas jedzą. Wiele dzieci nauczyło się u nas jeść owoce i warzywa:)

Mamy ciekawe zabawki i pomoce dydaktyczne.

Współpracujemy z logopedą – zajęcia są dodatkowo płatne.

JEDZENIE

Dzieci mają zapewnione I śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek.

Dbamy o to aby jedzenie było przygotowane z produktów najwyższej jakości, żeby było urozmaicone, kolorowe, ładnie podane. Staramy się, aby posiłki były dla dzieci przyjemnymi momentami w rozkładzie dnia, dlatego przy układaniu jadłospisów bierzemy po uwagę upodobania dzieci.

Na I śniadanie dzieci dostają produkty, z których samodzielnie przygotowują kanapki posługując się nożem i widelcem. Bardzo zachęcamy dzieci do jedzenia warzyw i owoców sezonowych. W naszym przedszkolu cały rok jemy rzeżuchę, pietruszkę kiełki, słodzimy herbatę miodem,  Podajemy dzieciom suszone owoce. Podajemy jogurty naturalne i owocowe.Kakao - to przwdziwe kakao.

W ciągu dnia dzieci mogą w każdej chwili samodzielnie nalać sobie wody, woda jest również podawana do obiadu i w czasie lata na placu zabaw. Zachęcamy dzieci do jedzenia różnych rodzajów pieczywa.

W przypadku alergii lub chorób, które leczy się dietą współpracujemy z rodzicami.

Nie podajemy dzieciom słodyczy.

Otrzymaliśmy dyplom za udział w akcji ,,Mamo , tato, wolę wodę''  ;-)

Bierzemy udział w programie ,,Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy''  ;-)

Jesteśmy przedszkolem przyjaznym dzieciom chorym na ckrzycę :-)))))

Jesteśmy przedszkolem przyjaznym dzieciom chorym na celiakię;-)