Św. Edyta Stein

Msze Święte

Eucharystia jest "pamiątką" Ofiary Chrystusa. Słowo "pamiątka" w języku hebrajskim oznacza "uobecnienie", czyli przywołanie skutków jakiegoś wydarzenia nad własną potrzebą.

Ofiarowywanie Mszy Świętych (popularnie: zamawianie intencji) jest wyrazem wiary, że Chrystus TU i TERAZ udziela owoców swojej zbawczej Męki w mojej sprawie. To najbardziej skuteczna modlitwa Kościoła.

Warto zawierzyć Mu siebie, swoich bliskich, życie w drodze na świat, jedność swojego małżeństwa, bezpieczne podróże, pracę, zdrowie, zbawienie wieczne dla zmarłych; poprzez zamawianie Mszy św. w podanej intencji.

Można to uczynić w kancelarii parafialnej, a także w zakrystii po każdej Mszy św.

Msze śwMsze św. w niedziele

7.00 - z udziałem dorosłych
   8.30 - z udziałem młodzieży
   10.00 - z udziałem małych dzieci