I Komunia Święta 2022 - Parafia św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)

I Komunia Święta 2022

Drodzy Rodzice, przez tę zakładkę będziemy przekazywać na bieżąco informacje dotyczące Pierwszej Komunii Świętej Państwa dzieci.

1. Książeczki zostały zamówione w Wydawnictwie Jedność w Kielcach. Na początku przyszłego tygodnia powinny dotrzeć do parafii. Poświęcenie i wręczenie książeczek zaplanowaliśmy 8 maja, w Niedzielę na Mszy św dla dzieci.

2. Dzieci, które nie odebrały jeszcze poświęconych różańców zapraszamy w Niedzielę z rodzicami do zakrystii.

3. Bardzo prosimy o niezwłoczne dostarcznie do ks. Sebastiana aktów chrztu dzieci, które przyjęły ten sakrament nie w naszym kościele.

4. W związku z pytaniami dotyczącymi rachunku bankowego parafii informujemy, iż na stronie internetowej znajduje się nowy i aktualny numer konta. Zapewniamy jednocześnie, że wcześniesze przelewy wykonane na "stare" konto są zaksięgowane, mamy ich liste oraz środki. Prosimy rodziców, którze do tej pory nie wpłacili środków na Komunię, o przelew na aktualny rachunek. Bóg zapłać!

5. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się w naszej parafii do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się  4 maja o godz. 19.00 górnym kościele.

6. Obowiązkowe próby w kościele przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Zajmowanie ławek, próba czytania, śpiewu i liturgii.

Grupa 1 - dzieci zadeklarowane na uroczystość 29 maja o godz. 10.00

Grupa 2 - dzieci zadeklarowane na uroczystość 29 maja o godz. 12.00

Próby będą odbywać się w górnym kościele o godz. 19.00 wg poniższego harmnogramu:

Grupa 1 - 16, 18, 23 i 25 maja.

Grupa 2 - 17, 19, 24 i 26 maja.

7. Pierwsza Spowiedź Święta dnia 28 maja. Grupa 1 o godz. 9.00 i Grupa 2 o godz. 11.00. W tym dniu nastapi również odnowienie przyrzeczeń chcielnych. Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom świec i z jednoczesnym zabezpieczniem przed kapaniem wosku na ławki i posadzkę, by nie nabrudzić przed Uroczystością Komunii Świętej :)

Jednocześnie zwracam się z gorącą prosbą o pomoc w przygotowaniu naszego kościoła (naszego wspólnego domu) do uroczystości. Zachęcam do podjęcia wspólnego sprzątania świątyni 27 maja o godz. 19.00.

8. Biały Tydzień - 30.05 - 04.06 o godz. 18.00.