Żywy Różaniec - Duszpasterstwa - Parafia św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)

Żywy Różaniec

Wspólnota Żywego Różańca w naszej parafii liczy obecnie ok. 60 osób. Tworzą one trzy Róże Różańcowe:

Róża 1. pw. Najświętszej Marii Panny (zelatorka:Janina Krajewska)

Róża 2. pw. św.Teresy Benedykty od Krzyża (zelatorka: Danuta Płókarz)

Róża 3. pw. bł. Jana Pawła II (zelatorka: Anna Kołtan )

Spotkanie członków Wspólnoty Żywego Różańca odbywa się w każdą pierwszą środę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Opiekę duszpasterską nad Żywym Różańcem sprawuje ks. Łukasz Koszałka.

Obowiązki członków Żywego Różańca

• Codzienne odmawianie jednej tajemnicy Różańca św. połączone

z rozważaniem przydzielonej na dany miesiąc Tajemnicy (w intencjach

papieskich ogólnych, misyjnych, bieżących sprawach parafii, naszego

społeczeństwa i całego Kościoła).

• Uczestniczenie w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych, połączonych

z Mszą św. w intencji żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca

(udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych).

• Częsty udział w życiu sakramentalnym oraz pogłębienie swojej wiary

i wiedzy religijnej.

• Rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.

• Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła.

• W miarę możliwości wspomaganie ubogich oraz udział w pogrzebach

zmarłych członków Wspólnoty Różańcowej.

INTENCJE PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY NA ROK 2021

• Intencja ewangelizacyjna — Braterstwo ludzkie

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

• Intencja powszechna — Przemoc w stosunku do kobiet

Módlmy się w intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

• Intencja ewangelizacyjna — Sakrament pojednania

Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

• Intencja powszechna — Podstawowe prawa

Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

• Intencja powszechna — Świat finansów

Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

• Intencja ewangelizacyjna — Piękno małżeństwa

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

• Intencja powszechna — Przyjaźń społeczna

Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Sierpień

• Intencja ewangelizacyjna — Kościół

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

• Intencja powszechna — Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

• Intencja ewangelizacyjna — Uczniowie misjonarze

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

• Intencja powszechna — Osoby cierpiące na depresję

Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

• Intencja ewangelizacyjna — Katecheci

Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

Watykan, 3 stycznia 2015 r.

Papież Franciszek