Św. Edyta Stein

Czciciele Miłosierdzia Bożego

Jezus MiłosiernyKult Miłosierdzia Bożego w naszej parafii datuje się od początku jej powstania. Podczas pierwszej Mszy św. odprawionej 19 maja 2002 roku odbyło się uroczyste przyjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego.

Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia założył ks. Grzegorz Skwierawski we wrześniu 2008 r.

Celem Wspólnoty jest wysławianie, głoszenie i wypraszanie Miłosierdzia Bożego dla siebie, swoich bliskich oraz całego świata poprzez:

- szerzenie kultu, czci i nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego (odprawiamy 9-dniową i 81-dniową nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia);
- odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego;
- postawę chrześcijańskiej ufności względem Pana Boga i czynnej miłości wobec bliźnich;
- modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne;
- modlitewne wspieranie wspólnoty parafialnej.

W każdy piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy połączonej z adoracją Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Spotkania formacyjne Wspólnoty Czcicieli Bożego Miłosierdzia odbywają się w pierwszy piątek miesiąca po wieczornej Mszy św.

Przypominamy, że zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 12 stycznia 2002 roku za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem lub Jezusem ukrytym w tabernakulum, można na terytorium Polski uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.