Zaproszenie na święcenia biskupie - Aktualności - Aktualności - Parafia św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)

4 sierpnia 2022

Zaproszenie na święcenia biskupie

W dniu 6 lipca 2022 r. papież Franciszek mianował księdza Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej biskupem pomocniczym naszej archidiecezji.

Wyrażając radość i wdzięczność za dar nowego pasterza zapraszam wszystkich kapłanów, siostry zakonne, osoby życia konsekrowanego i wiernych na Mszę Świętą, w czasie której ksiądz Piotr przyjmie święcenia biskupie. Uroczystość konsekracyjna odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 10.00 w archikatedrze oliwskiej. Pragnieniem biskupa nominata jest, by zamiast kwiatów wesprzeć Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie. Po zakończonej uroczystości wszyscy są zaproszeni na smaczny poczęstunek na placu przed katedrą.

Bardzo proszę o modlitwę w intencji nowego biskupa pomocniczego, aby jego posługa pasterska przynosiła obfite owoce dla dobra archidiecezji gdańskiej.

+ Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański